II Bieg Ojców pod hasłem „Pobiegaj ze mną, Tato!

03.07.2025
SportPatronat Honorowy Starosty Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego

W niedzielę, 29 czerwca 2025 roku, w Ropczycach odbyła się II edycja wydarzenia sportowo-rodzinnego – Biegu Ojców pod hasłem „Pobiegaj ze mną, Tato!”. Inicjatywa miała na celu nie tylko promocję aktywnego trybu życia i integrację międzypokoleniową, ale przede wszystkim wsparcie charytatywne dla małej Antosi, mieszkanki osiedla Witkowice, zmagającej się z chorobą.

Trasa biegu została starannie przygotowana i dostosowana do możliwości uczestników w różnym wieku – udział wzięły całe rodziny, a na mecie czekały pamiątkowe medale, liczne atrakcje i serdeczna, rodzinna atmosfera. Wydarzenie przyciągnęło dużą liczbę mieszkańców Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego, którzy pokazali, że sport i serce idą w parze.

W biegu wzięło około 200 uczestników co stanowi lepszy wynik niż w poprzednim roku.

Całkowity dochód z biegu został przeznaczony na leczenie Antosi. Wydarzenie odbyło się pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego Piotra Kapusty.