IV Powiatowy Konkurs Przyrodniczy
16 kwietnia br. w Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Ropczycach odbyła się czwarta edycja Powiatowego Konkursu Przyrodniczego. Wydarzenie to miało na celu popularyzację nauk przyrodniczych wśród młodzieży, rozwijanie pasji poznawczych w obszarze biologii, chemii, fizyki i geografii oraz inspirowanie uczniów do systematycznego poszerzania wiedzy i doskonalenia umiejętności. Uczestnicy zmierzyli się z testem obejmującym 32 zadania, po osiem z każdego z przedmiotów: biologii, chemii, fizyki i geografii.
W rywalizacji wzięli udział uczniowie reprezentujący następujące szkoły:
- Szkoła Podstawowa im. świętego Jana Pawła II w Gliniku,
- Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Niedźwiadzie Górnej,
- Szkoła Podstawowa im. Baśni Polskiej w Niedźwiadzie Dolnej,
- Publiczna Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Ostrowie,
- Zespół Szkolno – Przedszkolny im. ks. Jerzego Popiełuszki w Skrzyszowie,
- Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Ropczycach,
- Szkoła Podstawowa nr 4 im. Władysława Broniewskiego w Sędziszowie Małopolskim,
- Szkoła Podstawowa im. ks. prałata Wojciecha Święsa w Górze Ropczyckiej,
- Szkoła Podstawowa im. Bolesława Prusa w Wiercanach,
- Szkoła Podstawowa w Klęczanach.
Konkurs odbył się pod honorowym patronatem:
- Starosty Powiatu Ropczycko – Sędziszowskiego pana Piotra Kapusty,
- Dziekana Wydziału Chemicznego Politechniki Rzeszowskiej,
- Dziekana Wydziału Nauk o Zdrowiu i Psychologii Collegium Medicum Uniwersytetu Rzeszowskiego,
- Dziekana Wydziału Technologiczno – Przyrodniczego Uniwersytetu Rzeszowskiego.
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody, których fundatorem był Starosta Powiatu Ropczycko–Sędziszowskiego, pan Piotr Kapusta. Uroczystego wręczenia nagród dokonał Wicestarosta Powiatu Ropczycko–Sędziszowskiego, pan Jacek Róg. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz ich opiekunom osiągniętych wyników. Wyrażamy również głęboką wdzięczność sponsorom i patronom za okazane wsparcie, dzięki któremu możliwa była realizacja tego wartościowego przedsięwzięcia. Mamy nadzieję, że konkurs ten pozostanie dla młodych pasjonatów nauki inspiracją do dalszego odkrywania świata i rozwijania swoich zainteresowań.
Najnowsze aktualności
Polsko - niemiecka wymiana młodzieży w Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Ropczycach
9 czerwca 2026
Zagraniczne praktyki, nowe umiejętności i kolejne ważne kroki w zawodowej przyszłości młodzieży
28 maja 2026
Spotkanie z kandydatami do Nagrody PSST „Najzdolniejsza Młodzież Podkarpacia”
14 maja 2026