Młodzieżowe Mistrzostwa Polski oraz Mistrzostwa Polski Seniorów w Sumo
W dniach 14-15 marca 2026 roku na hali widowiskowo-sportowej w Ropczycach odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski oraz Mistrzostwa Polski Seniorów w Sumo. W zawodach wystartowało 190 zawodników z 26 klubów sportowych z całego kraju. Nasz powiat reprezentowali zawodnicy EL-BET LUKS Lubzina oraz LUKS Syrena Gnojnica.
Bardzo dobrze zaprezentowali się nasi zawodnicy z Lubziny zdobywając w grupie młodzieżowców 8 medali (3-złote, 2-srebrne, 3-brązowe) oraz w grupie seniorów 9 medali (2-złote, 3-srebrne, 4-brązowe).
W kasyfikacji klubowej klub z Lubziny uplasował się na bardzo wysokim drugim miejscu.
Klasyfikacja MP Młodzieżowców:
I m. – MKS Juvenia Wrocław – 165 pkt.
II m. – EL-BET LUKS Lubzina – 164 pkt.
III m. – TA Rozum Krotoszyn
Klasyfikacja w grupie seniorów:
I m. – TA Rozum Krotoszyn – 484 pkt.
II m. – EL-BET LUKS Lubzina – 381 pkt.
III m. – MKS Juvenia Wrocław – 310 pkt.
Wyniki indywidualne:
Młodzieżowcy
Medal złoty:
50kg – Gabriela Warchoł
70kg – Jakub Kuraś
77kg – Daniel Mosior
Medal srebrny:
70kg – Filip Piecuch
85kg – Dawid Kuraś
Medal brązowy:
80kg – Anna Kapustka
+80kg – Martyna Charchut
Open – Anna Kapustka
Grupa seniorów:
Medale złote:
70kg – Hubert Dęborowski
85kg – Adrian Gondek
Medale srebrne:
50kg – Gabriela Warchoł
77kg – Daniel Mosior
Open – Jakub Micek
Medale brązowe:
80kg – Anna kapustka
+80kg – Martyna Charchut
Open – Martyna Charchut
115kg – Jakub Nowakowski