Nadanie stopnia awansu zawodowego nauczycieli na stopień nauczyciela mianowanego
29 sierpnia 2025 roku w Starostwie Powiatowym w Ropczycach odbyło się uroczyste wręczenie aktów nadania awansu zawodowego nauczycielom, którzy z sukcesem przeszli postępowanie egzaminacyjne i uzyskali stopień nauczyciela mianowanego. To wyjątkowe wydarzenie miało miejsce w obecności Wicestarosty Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego Jacka Roga, który wręczył nominacje w imieniu Starosty Powiatu Piotra Kapusty, podkreślając tym samym znaczenie ich pracy i wkład w rozwój edukacji w naszej społeczności. W spotkaniu uczestniczyli także: Przewodniczący Rady Powiatu - Marek Flis, Dyrektor Wydziału Edukacji i Zdrowia - Sylwia Borowska oraz dyrektorzy jednostek oświatowych.
Podczas uroczystości Przewodniczący Rady wraz z Wicestarostą wyrazili swoje uznanie dla trudnej i odpowiedzialnej roli pedagogów, podkreślając, jak ważne jest ich zaangażowanie, pasja i profesjonalizm. Nominowani odebrali swoje akty z dumą i radością, a ich sukces jest nie tylko ich osobistym osiągnięciem, ale także powodem do dumy dla całej szkoły i lokalnej społeczności. Akty nadania są bowiem dokumentami świadczącymi o poszerzeniu i pogłębieniu przez nich wiedzy i umiejętności zawodowych oraz otwierającymi drogę do uzyskania kolejnego stopnia awansu nauczyciela dyplomowanego.
W bieżącym roku do egzaminu zawodowego na stopień nauczyciela mianowanego przystąpiło 16 nauczycieli. Wszyscy pomyślnie zdali egzamin, który został przeprowadzony 18 i 25 sierpnia.
To wydarzenie było nie tylko okazją do oficjalnego wyróżnienia, ale także do podziękowania za trud, jaki wkładają w kształtowanie przyszłych pokoleń.
Gratulujemy wszystkim nowo mianowanym nauczycielom i życzymy im dalszych sukcesów na drodze zawodowej!
Najnowsze aktualności
Polsko - niemiecka wymiana młodzieży w Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Ropczycach
9 czerwca 2026
Zagraniczne praktyki, nowe umiejętności i kolejne ważne kroki w zawodowej przyszłości młodzieży
28 maja 2026
Spotkanie z kandydatami do Nagrody PSST „Najzdolniejsza Młodzież Podkarpacia”
14 maja 2026




















