Otwarcie hali sportowej w Bystrzycy
23 kwietnia br., odbyła się uroczystość otwarcia nowej hali sportowej przy Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Bystrzycy. Wydarzenie rozpoczęto o godz. 9:00 mszą świętą w kościele pw. św. Franciszka z Asyżu, po której uczestnicy przeszli do hali. Tam nastąpiło wprowadzenie sztandaru oraz wspólne odśpiewanie hymnu szkoły. Następnie dokonano symbolicznego przecięcia wstęgi i poświęcenia obiektu. W części oficjalnej głos zabrali zaproszeni goście – jako pierwszy przemówił Wójt Gminy Iwierzyce Ryszard Filipek, akcentując znaczenie tej inwestycji dla lokalnej społeczności. Uroczystość zwieńczył bogaty program artystyczno-sportowy przygotowany przez miejscowe dzieci i młodzież.
W wydarzeniu udział wzięli zaproszeni goście: parlamentarzyści, samorządowcy, dyrektorzy szkół, a także rodzice i przyjaciele szkoły.
W wydarzeniu samorząd Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego reprezentował Starosta Powiatu Piotr Kapusta oraz Radni Powiatowi Agnieszka Rachwalska i Bogusław Mucha.
Szkoła Podstawowa w Bystrzycy wzbogaciła się o nowoczesną infrastrukturę sportową, która zapewni uczniom jeszcze lepsze warunki do aktywności fizycznej i rozwoju. Gratulujemy realizacji tej inwestycji.
Najnowsze aktualności
Polsko - niemiecka wymiana młodzieży w Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Ropczycach
9 czerwca 2026
Zagraniczne praktyki, nowe umiejętności i kolejne ważne kroki w zawodowej przyszłości młodzieży
28 maja 2026
Spotkanie z kandydatami do Nagrody PSST „Najzdolniejsza Młodzież Podkarpacia”
14 maja 2026