Otwarcie hali sportowej w Bystrzycy

24.04.2026
Oświata i Kultura

23 kwietnia br., odbyła się uroczystość otwarcia nowej hali sportowej przy Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Bystrzycy. Wydarzenie rozpoczęto o godz. 9:00 mszą świętą w kościele pw. św. Franciszka z Asyżu, po której uczestnicy przeszli do hali. Tam nastąpiło wprowadzenie sztandaru oraz wspólne odśpiewanie hymnu szkoły. Następnie dokonano symbolicznego przecięcia wstęgi i poświęcenia obiektu. W części oficjalnej głos zabrali zaproszeni goście – jako pierwszy przemówił Wójt Gminy Iwierzyce Ryszard Filipek, akcentując znaczenie tej inwestycji dla lokalnej społeczności. Uroczystość zwieńczył bogaty program artystyczno-sportowy przygotowany przez miejscowe dzieci i młodzież.

W wydarzeniu udział wzięli zaproszeni goście: parlamentarzyści, samorządowcy, dyrektorzy szkół, a także rodzice i przyjaciele szkoły.

W wydarzeniu samorząd Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego reprezentował Starosta Powiatu Piotr Kapusta oraz Radni Powiatowi Agnieszka Rachwalska i Bogusław Mucha.

Szkoła Podstawowa w Bystrzycy wzbogaciła się o nowoczesną infrastrukturę sportową, która zapewni uczniom jeszcze lepsze warunki do aktywności fizycznej i rozwoju. Gratulujemy realizacji tej inwestycji.