Turniej półfinałowy o awans do 1. Ligi piłki siatkowej mężczyzn
W dniach 24-26 kwietnia br., w Sędziszowie Małopolskim odbył się turniej półfinałowy o awans do 1. Ligi piłki siatkowej mężczyzn, którego współorganizatorem był Powiat Ropczycko-Sędziszowski.
Wydarzenie przebiegło sprawnie i cieszyło się ogromnym zainteresowaniem kibiców oraz środowiska siatkarskiego. W turnieju udział wzięły cztery zespoły z różnych regionów Polski, a rywalizacja stała na wysokim poziomie sportowym.
Poza sukcesem organizacyjnym, należy podkreślić również wysoki poziom sportowy - wszystkie 6 meczów miało bardzo zacięty przebieg, czego dowodem było rozegrane 29 setów w całym turnieju (na 30 możliwych).
Końcowa klasyfikacja turnieju przedstawia się następująco:
1. WKS Wieluń
2. AVIA Solar Sędziszów Małopolski
3. KS Camper Wyszków
4. Enea Energetyk Poznań
Gospodarze - AVIA Solar Sędziszów Małopolski zajęli drugie miejsce i awansowali do Wielkiego Finału rozgrywek, co stanowi duży sukces sportowy oraz potwierdzenie rosnącego poziomu siatkówki w naszym regionie.
Samorząd Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego reprezentował Przewodniczący Rady Powiatu Marek Flis.
zdjęcia:
TV Sędziszów