VI Powiatowy Turniej Wiedzy Chemicznej
16 kwietnia 2026 r. przeprowadzony został finałowy etap „VI Powiatowego Turnieju Wiedzy Chemicznej”, konkursu organizowanego dla uczniów szkół podstawowych powiatu ropczycko – sędziszowskiego przez Liceum Ogólnokształcące im. ks. Piotra Skargi w Sędziszowie Małopolskim.
Turniej został objęty Patronatem przez:
- Starostę Powiatu Ropczycko – Sędziszowskiego – Piotra Kapustę
- Burmistrza Sędziszowa Małopolskiego – Bogusława Kmiecia
- Dziekana Wydziału Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie - dr hab. Piotra Pietrzyka
W zawodach finałowych wzięła udział rekorodowa liczba uczestników - 51 uczniów z 17 szkół podstawowych z powiatu ropczycko – sędziszowskiego:
- Szkoła Podstawowa nr 2 im. Władysława Węglowskiego w Sędziszowie Małopolskim
- Szkoła Podstawowa w Krzywej
- Szkoła Podstawowa im. ks. prałata Wojciecha Święsa w Górze Ropczyckiej
- Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Sędziszowie Małopolskim
- Szkoła Podstawowa im. kpt. Karola Chmiela w Zagorzycach Dolnych
- Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zagorzycach Górnych
- Szkoła Podstawowa im. Bolesława Prusa w Wiercanach
- Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Walk Chłopskich w Nockowej
- Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Olchowej
- Szkoła Podstawowa im. mjr. Henryka Sucharskiego w Iwierzycach
- Szkoła Podstawowa im. św. Jana Kantego w Będziemyślu
- Szkoła Podstawowa w Szkodnej
- Szkoła Podstawowa im.Kapitana Żeglugi Wielkiej Leszka Wiktorowicza w Boreczku
- Szkoła Podstawowa nr 1 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Sędziszowie Małopolskim
- Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Ropczycach
- Publiczna Szkoła Podstawowa im. bł. ks. Romana Sitki w Kamionce
- Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Woli Ocieckiej
Wszyscy uczestnicy wykazali się dużym zaangażowaniem, a poziom konkursu był bardzo wysoki, co potwierdza rosnące zainteresowanie naukami przyrodniczymi wśród młodzieży. Takie inicjatywy stanowią element wspierania rozwoju edukacyjnego uczniów oraz motywują ich do dalszej pracy i pogłębiania wiedzy.
Po rozwiązaniu finałowego testu uczniowie wzięli udział w pokazie doświadczeń przygotowanych przez uczniów klasy 3a. Wszyscy startujący w konkursie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody, które wręczała Pani Agnieszka Rachwalska – Przewodnicząca Komisji Edukacji Rady Powiatu Ropczycko – Sędziszowskiego.
Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie konkursu, a także opiekunom i nauczycielom za trud włożony w przygotowanie uczniów.
Najnowsze aktualności
Polsko - niemiecka wymiana młodzieży w Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Ropczycach
9 czerwca 2026
Zagraniczne praktyki, nowe umiejętności i kolejne ważne kroki w zawodowej przyszłości młodzieży
28 maja 2026
Spotkanie z kandydatami do Nagrody PSST „Najzdolniejsza Młodzież Podkarpacia”
14 maja 2026