Obchody 104. Rocznicy Odzyskania Niepodległości w Gminie Iwierzyce połączone z 125-leciem powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Sielcu

14 listopada 2022 roku, godz. 14:22

W piątek, 11 listopada br. w gminie Iwierzyce odbyły się obchody Narodowego Święta Niepodległości połączone ze 125-leciem powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Sielcu.

Uroczystość rozpoczęto od złożenia kwiatów pod obeliskiem Sybiraków w Iwierzycach oraz Msza Święta w intencji Ojczyzny. Po nabożeństwie odbyła się część artystyczna przygotowana przez uczniów ze Szkoły Podstawowej w Olchowej oraz chór WierCantus.

Z okazji obchodów 125-lecia powstania OSP Sielec na ręce reprezentantów jednostki złożono podziękowania za wzorową służbę. Zebrani goście mogli podziwiać uhonorowanie wielu zasłużonych strażaków medalami za zasługi dla pożarnictwa. Poświęcona została tablica upamiętniająca zmarłych sieleckich strażaków.

Starosta Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego pełniący jednocześnie funkcję Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP - Pan Witold Darłak, złożył serdeczne gratulacje oraz wyrazy uznania za codzienną gotowość do niesienia pomocy wszystkim Druhom Jednostki wraz z życzeniami wielu sukcesów w służbie strażackiej.

Źródło zdjęć: Gminny Ośrodek Kultury w Iwierzycach z/s w Wiercanach

Nadchodzące wydarzenia

niedziela,
04 grudnia 2022 r.

BIEGNIEMY DLA WOJTUSIA - BIEG MIKOŁAJKOWY