Powiatowy Dzień Zdrowia za nami...

17 września 2023 roku, godz. 15:01

Wczoraj, tj.17 września 2023 roku, Mieszkańcy Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego mięli okazję uczestniczyć w wydarzeniu zdrowotnym, które miało na celu promowanie zdrowego stylu życia oraz podniesienie świadomości na temat profilaktyki. Powiatowy Dzień Zdrowia odbył się w Powiatowym Centrum Edukacji Kulturalnej w Ropczycach w godzinach od 13:00 do 17:00.

Była to druga edycja tego wydarzenia, zorganizowanego przez Powiat Ropczycko-Sędziszowski we współpracy z Zespołem Opieki Zdrowotnej w Ropczycach.

Na uczestników czekały liczne atrakcje, w tym bezpłatne badania profilaktyczne, takie jak pomiar ciśnienia krwi, EKG, poziomu cukru, cholesterolu, itp. Specjaliści byli dostępni, aby udzielić porad i odpowiedzieć na wszelkie pytania związane ze zdrowiem m.in. uczestnicy mogli poradzić się kardiologa, diabetyka, dermatologa.

Podczas wydarzenia odbyły się także warsztaty, prelekcje i panele dyskusyjne prowadzone przez doświadczonych lekarzy i ekspertów. Tematyka tych spotkań obejmowała zdrową dietę, aktywność fizyczną, zdrowie psychiczne, a także znaczenie regularnych badań kontrolnych.

Podczas tego wydarzenia zostały wręczone medale nadane przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę pracownikom Zespołu Opieki Zdrowotnej w Ropczycach „Za Długoletnią Służbę”. Odznaczenia wręczał w imieniu Prezydenta RP, II Wicewojewoda Podkarpacki, Radosław Wiatr. Odznaczonym serdecznie gratulujemy!