Przekazanie sprzętu dla jednostek OSP z terenu Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego

19 grudnia 2025 roku, godz. 15:04

17 grudnia w Powiatowym Centrum Edukacji Kulturalnej w Ropczycach odbyła się uroczystość przekazania sprzętu dla 15 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych działających na terenie Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego.

W bieżącym roku Powiat Ropczycko-Sędziszowski realizował projekt pn. „Zakup sprzętu i wyposażenia w ramach realizacji zadań Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na terenie Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego”. W jego ramach zakupiono m.in. cyfrowe radiotelefony przeznaczone dla jednostek OSP, które znacząco podnoszą poziom łączności oraz bezpieczeństwa podczas prowadzonych działań ratowniczo-gaśniczych.

Łącznie przekazano 25 sztuk radiotelefonów cyfrowych – bazowych oraz przenośnych. Wartość zakupionego sprzętu wyniosła 74 997,50 zł, z czego 59 998,00 zł stanowiło dofinansowanie z budżetu państwa.

Samorząd Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego podczas wydarzenia reprezentowali: Starosta Piotr Kapusta, Wicestarosta Jacek Róg oraz Sekretarz Powiatu Sabina Wlezień.