Szkolenie z zakresu bezpieczeństwa samorządu
Dziś w Powiatowym Centrum Edukacji Kulturalnej w Ropczycach odbyło się szkolenie pt. „Odporność gmin i sołectw na wypadek zagrożenia bezpieczeństwa państwa”. Organizatorem przedsięwzięcia był Szef Wojskowego Centrum Rekrutacji w Mielcu.
Do udziału w spotkaniu zostali zaproszeni przedstawiciele lokalnego samorządu (wójtowie, burmistrzowie, pracownicy miast i gmin), sołtysi oraz przewodniczący osiedli. Wydarzenie miało na celu zwiększenie świadomości oraz przygotowanie lokalnych społeczności na ewentualne sytuacje kryzysowe, co jest kluczowe w kontekście zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańców. Podkreślono również znaczenie współpracy samorządów z wojskowymi strukturami w zakresie bezpieczeństwa.
W wydarzeniu Samorząd Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego reprezentował Starosta Powiatu Piotr Kapusta.