Wizytacja kanoniczna w Kamionce

20 września 2022 roku, godz. 12:47

W niedzielę 18 września 2022 r. odbyła się wizytacja kanoniczna Parafii pw. Podwyższenia Krzyża Św. w Kamionce.

„Podczas swojej wizyty pasterskiej w parafii, pozostawiwszy zagadnienia o charakterze administracyjnym innym delegatom, biskup powinien w szczególny sposób zatroszczyć się o spotkania osobiste, poczynając od proboszcza i innych kapłanów. To właśnie w takich chwilach najbardziej zbliża się do swojego ludu w sprawowaniu posługi słowa, uświęcania i pasterskiego przewodzenia, wchodząc w bardziej bezpośredni kontakt z niepokojami i troskami, radościami i oczekiwaniami ludzi, mogąc ofiarować każdemu słowo nadziei. Biskup powinien wówczas nawiązywać bezpośredni kontakt przede wszystkim z osobami najuboższymi, starszymi i z chorymi. Przeprowadzona w ten sposób wizyta pasterska objawia się w swojej prawdziwej istocie, czyli jako znak obecności Pana, który odwiedza swój lud, przynosząc mu pokój.” (Pastores gregis, nr 46).

Do wspólnoty parafian Kamionki przybył ks. bp Jan Wątroba, który spotkał się z wiernymi, by wspólnie przeżywać radość chrześcijańskiej wiary.

Ksiądz biskup odwiedził Dom Pomocy Społeczne im. Świętego Jana Pawła II, aby wspólnie modlić się z mieszkańcami oraz pracownikami placówki. Podczas mszy św. polecano codzienne krzyże i obowiązki wiernych przez wstawiennictwo świętych patronów.

Źródło zdjęć: Dom Pomocy Społecznej im. Świętego Jana Pawła II

Nadchodzące wydarzenia

niedziela,
09 października 2022 r.

PCEK zaprasza na FOTO EVENT - "Zanim znikną"

czwartek,
13 października 2022 r.

13 października - Dzień Ratownictwa Medycznego

piątek,
14 października 2022 r.

14 października - Dzień Edukacji Narodowej

poniedziałek,
17 października 2022 r.

Kobieta idealna - spektakl