Rekrutacja

                                                                              

16 maja 2022 roku od godz. 8.00 rozpoczęła się rejestracja kandydatów i wybór preferencji w naborze do szkół ponadpodstawowych. Zapraszamy ósmoklasistów do elektronicznej rejestracji swojej kandydatury w systemie VULCAN. www.podkarpacie.edu.com.pl/kandydat
Proces wyboru szkół i składania podań będzie trwał od 16 maja br. do 24 czerwca br.
Ta forma rekrutacji umożliwia wszystkim kandydatom bieżące śledzenie poszczególnych etapów prowadzonego postępowania rekrutacyjnego od jego rozpoczęcia, aż do całkowitego zakończenia,  dostarcza również szczegółowej informacji o ofercie edukacyjnej placówek w jednym miejscu.
Absolwenci ósmych klas mogą kandydować najwyżej do 3 szkół ponadpodstawowych, ale nie ma ograniczenia, co do ilości oddziałów w tych szkołach!
Ponadto zachęcamy kandydatów do odwiedzenia stron internetowych szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez Powiat Ropczycko – Sędziszowski, biorących udział w systemie rekrutacji elektronicznej:
Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Ropczycach:  https://loropczyce.info/
Liceum Ogólnokształcące im. ks. Piotra Skargi w Sędziszowie Małopolskim.: https://www.losedziszow.edu.pl/
Zespół Szkół im. ks. Jana Zwierza w Ropczycach: http://www.zsropczyce.edu.pl/
Zespół Szkół Agro-Technicznych im. Wincentego Witosa w Ropczycach: http://www.zsat-ropczyce.pl/
Zespół Szkół Technicznych im. Karola Olszewskiego w Sędziszowie Małopolskim.: https://zstsedziszow.edu.pl/
Jednocześnie informujemy, że nabór do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Ropczycach odbywa się w trybie ciągłym. Zachęcamy do odwiedzenia strony szkoły: http://test.soswrop.ayz.pl/