ELIMINACJE IX EDYCJI WTPIP „ZAWSZE WIERNI” DLA POWIATU ROPCZYCKO- SĘDZISZOWSKIEGO. PODSUMOWANIE

14 marca 2024 roku, godz. 12:27

W dniach 12 i 13 marca 2024 r. w Powiatowym Centrum Edukacji Kulturalnej w Ropczycach odbyły się eliminacje konkursu recytatorskiego „ZAWSZE WIERNI”.

Zgodnie z kilkuletnią tradycją, na patrona eliminacji konkursu ZAWSZE WIERNI w Powiecie Ropczycko-Sędziszowskim wybrano lokalnego bohatera wojennej i powojennej konspiracyjnej walki o niepodległość Polski. Patronem tegorocznych zmagań recytatorskich został Ludwik Kubik ps. „Lucjan”. Jego życie i działalność niepodległościową zaprezentował Szymon Pacyna, autor wystawy o L. Kubiku „... to była walka o wielką rzecz”.

Podczas wydarzenia, które co roku ma charakter uroczystości wpisującej się w obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” obecni byli nie tylko uczestnicy turnieju, ale także publiczność i goście, wśród których gościem specjalnym był siostrzeniec Ludwika Kubika „Lucjana” pan Zbigniew Maciołek. Powiat Ropczycko-Sędziszowski reprezentował Andrzej Bączkowski - Członek Zarządu Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego.

Po emocjach związanych z recytacją na żywo i w czasie, gdy obradowała komisja konkursowa, dziewczęta i chłopcy rozwiązywali zadania quizu towarzyszącego wystawie „... to była walka o wielką rzecz.” Później wylosowane, poprawne odpowiedzi zostały nagrodzone drobnymi upominkami.

Więcej informacji na:

https://www.pcek-ropczyce.pl/