IV Memoriał Szachowy im ks. Jana Jarosza

25 września 2023 roku, godz. 14:38

W ostatnią sobotę 23 września w Domu Kultury w Ropczycach-Witkowicach odbył się już IV Memoriał Szachowy im ks. Jana Jarosza. Sala widowiskowa po raz kolejny zamieniła się w arenę szachowych zmagań.

W rywalizacji udział wzięło ponad 50 zawodników z terenu województwa podkarpackiego, a co warte podkreślenia zdecydowana większość z nich to dzieci i młodzież.

Szachy to wyjątkowa dyscyplina sportowa, która uczy logicznego myślenia, spokoju ducha i umiejętności przewidywania. Kształtuje także zdolność koncentracji i analitycznego myślenia, więc tym bardziej raduje fakt, że wśród najmłodszych cieszy się tak sporym zainteresowaniem.

Wydarzenie zostało objęte Honorowym Patronatem Starosty Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego Pana Witolda Darłaka, swym przybyciem uświetnił je natomiast Proboszcz Parafii Św. Michała Archanioła w Ropczycach-Witkowicach ks. Tadeusz Mieleszko. Nagrody laureatom wręczali natomiast Radni Gminy Ropczyce oraz Radny Sejmiku Wojewódzkiego dr Jacek Magdoń, a także przedstawicielki Koła Gospodyń Wiejskich Ropczyce-Witkowice.