Obchody 83. rocznicy agresji Sowieckiej na Polskę

19 września 2022 roku, godz. 13:47

We wrześniu 1939 roku, ponad dwa tygodnie po inwazji hitlerowskich Niemiec na Polskę nasz kraj został zaatakowany przez Związek Sowiecki. W niedzielę, 18 września br. odbyła się uroczystość upamiętniająca 83. rocznicę agresji sowieckiej na Polskę i 8. rocznicę odsłonięcia pomnika Sybiraków Żołnierzy AK Podobwodu Sędziszów.

Wydarzenie rozpoczęło się Mszą Świętą w Kościele p.w. Miłosierdzia Bożego w Sędziszowie Małopolskim. Msza była sprawowana w intencji poległych i pomordowanych w obronie Ojczyzny.      

Następnie uczestnicy udali się pod pomnik sybiraków Żołnierzy AK Podobwodu Sędziszów, gdzie zostały złożone kwiaty wraz z przemówieniami uczestników obchodów.

W wydarzeniu uczestniczyli m.in.: Poseł na Sejm RP - Pan Kazimierz Moskal, Radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego - Pan Jacek Magdoń, Wicestarosta Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego - Pani Bernadeta Frysztak, Radni Rady Powiatu, poczty sztandarowe szkół podstawowych i ponadpodstawowych, przedstawiciele sfery duchowieństwa, służb mundurowych, samorządów gminnych, oświaty.

Źródło zdjęć: TV Sędziszów Małopolski 

Nadchodzące wydarzenia

niedziela,
09 października 2022 r.

PCEK zaprasza na FOTO EVENT - "Zanim znikną"

czwartek,
13 października 2022 r.

13 października - Dzień Ratownictwa Medycznego

piątek,
14 października 2022 r.

14 października - Dzień Edukacji Narodowej

poniedziałek,
17 października 2022 r.

Kobieta idealna - spektakl